Krievijas opozīcija

Latvijas Avīze: “Tagadējā Krievijā man nav ko meklēt”

Sicovs-Igors-politiskaisEkonomists Igors Sičevs (dz. 1975. g.) beidzis Maskavas Valsts universitāti. Pagājušajā gadā lūdzis politisku patvērumu Latvijā, ko pamato ar Krievijas varas struktūru vajāšanām un briesmām savai dzīvībai.

Ja jau tik izglītots, profesionāls un karjerā veiksmīgs cilvēks kā jūs lūdz politisko patvērumu svešā valstī, tad iemesliem jābūt visai nopietniem.

I. Sičevs: Patiesībā mans stāsts ir visai uzskatāms piemērs, kas liecina par šodienas Krievijā valdošo tiesisko kārtību, precīzāk – tiesiskas valsts trūkumu. Savulaik strādāju par juristu kompānijā “Fosagro”, kas ir viens no lielākajiem minerālmēslu ražotājiem pasaulē. Ar kompānijas vadību man izcēlās saimnieciska rakstura nesaskaņas, strīds par neizmaksātiem honorāriem, kuru dēļ es kā likumam paklausīgs pilsonis vērsos tiesā Anglijā. Rietumos tā būtu parasta prakse. Diemžēl kompānijas vadība, izmantojot savus administratīvos un politiskos sakarus, to skaitā visaugstākajās varas aprindās, sāka manu vajāšanu, vienkārši sakot – safabricēja lietu. Par to, ka tā ir vesela savstarpēji savītu interešu sistēma, liecina interesanti fakti. Piemēram, viens no “Fosagro” īpašniekiem ir agrākais ģeologs Vladimirs Ļitviņenko, pašreizējais Pēterburgas Kalnu universitātes rektors un dolāru miljardieris, kuram pieder 20% “Fosagro” akciju. Viņu dēvē par “Putina skolotāju”, jo Ļitviņenko vadītajā augstskolā Putins 1997. gadā aizstāvējis savu ekonomikas zinātņu kandidāta disertāciju. No 2000. gada Ļitviņenko nemainīgi vada Putina vēlēšanu kampaņu štābu Pēterburgā. Tātad šo cilvēku starpā valda īpašas uzticības attiecības.


Lasīt vairāk

LETA: Latvija piešķīrusi patvērumu Krievijas pilsonim, kurš atbalstu meklēja arī Saeimā


Sičovs
Latvija ir piešķīrusi patvērumu Krievijas pilsonim, bijušajam ķīmijas uzņēmuma "Fosagro" darbiniekam Igoram Sičevam, kurš atbalstu sev meklēja arī Latvijas parlamentā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

"Latvijas varas iestāžu lēmums par patvēruma piešķiršanu ir zīme, ka patiesība ir manā pusē. Es biju spiests pamest Krieviju pēc vairākiem uzbrukumiem manai dzīvībai un pret mani safabricētas krimināllietas. Aiz šīm nelikumīgajām darbībām stāv lielie "Fosagro" akcionāri, par ko es nemaz nešaubos," preses paziņojumā norāda Sičevs.Lasīt vairāk

DIENA: Latvija piešķir patvērumu Krievijas pilsonim Sičevam


f0c306ad265d
Latvija ir piešķīrusi patvērumu Krievijas pilsonim, bijušajam ķīmijas uzņēmuma "Fosagro" darbiniekam Igoram Sičevam, kurš atbalstu sev meklēja arī Latvijas parlamentā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē aģentūrai LETA nekomentēja, vai šādai personai piešķirts patvērums.

Sičevs Krieviju pameta 2016. gada martā. 2016. gada decembrī viņš iesniedza pieteikumu par politiskā patvēruma piešķiršanu Latvijā, kurā viņš izskaidroja iemeslus, kāpēc Krievijā atgriezties nav iespējams, preses paziņojumā raksta Sičeva pārstāvji.

Krievijā viņu apvainoja izspiešanā pēc tam, kad viņs bija nolēmis likumīgā ceļā aizstāvēt savas tiesības konfliktā par nesamaksāto apsolīto atlīdzību, kura viņam pienācās par darbu Fosagro un valsts nodokļu strīda risināšanā tiesā, apgalvo pats Sičevs.

Lasīt vairāk