Igors Sičevs

De Facto: Krāpšanā apsūdzētais – pie «Rail Baltica» finansēmDivus iepriekšējos raidījums esam stāstījuši par uzņēmumu «Eiropas dzelzceļa līnijas» un tā vadītāju Andri Linužu, kas atbild par projekta «Rail Baltica» ieviešanu Latvijā. Mums tas jādara arī šajā reizē. Esam pamanījuši ko tādu, par ko nevar nestāstīt. «Rail Baltica» ieviesēja finanšu vadība uzticēta personai, ko apsūdz lietā par krāpšanu un noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanu lielā apmērā.

Lasīt vēl

De Facto: Ofšors sasaista «Rail Baltica» ieviesēju Linužu ar «Putina skolotāja» uzņēmumu

litvinenko-vladimirPar projekta "Rail Baltica" ieviešanu atbildīgā valsts uzņēmuma “Eiropas Dzelzceļa līnijas” vadītājs Andris Linužs savulaik slēdzis vienošanos ar Seišelu salu ofšoru, kuru izmantojuši Krievijas kompānijas "Phosagro" akcionāri. Starp tiem ir par "Putina skolotāju" dēvētais rektors Vladimirs Ļitviņenko.

Saistība izgaismojusies divu it kā nesaistītu tiesvedību dēļ.

Ļitviņenko un “Parmas Corporation”

Ļitviņenko ir Sanktpēterburgas kalnrūpniecības universitātes rektors. Tieši Ļitviņenko vadītajā universitātē pirms 20 gadiem Krievijas prezidents Vladimirs Putins aizstāvējis savu disertāciju. Vairākkārt izteiktas aizdomas, ka Putina darbs ir plaģiāts. Nesen no Krievijas aizbēgusī Ļitviņenko meita Olga medijiem pavēstīja, ka Putina disertāciju rakstījis viņas tēvs. Ļitviņenko bijis arī Putina vēlēšanu kampaņu vadītājs.

Ļitviņenko pieder 20% akciju kompānijā "Phosagro". Lielākais akcionārs ir Andrejs Gurjevs. Abu trešais partneris “Phosagro” ir Igors Antošins.

Pret viņiem ar prasību Londonas tiesā vērsies bijušais "Phosagro" darbinieks Igors Sičovs, kurš pirms dažām nedēļām Latvijā saņēmis politisko patvērumu. Prasība Londonā vērsta arī pret Seišelu salu ofšoru "Parmas Corporation", caur kuru "Phosagro" akcionāri veikuši norēķinus.

Šis pats ofšors spēlē galveno lomu kādā citā strīdā, kam ir saistība ar personām Latvijā. Viena no tām - Andris Linužs, valstij piederošo “Eiropas dzelzceļa līniju” vadītājs.

Saistība ar “Parmas Corporation” atklājas Linuža sarežģīto attiecību vēsturē ar “Norvik banku”

Pirms 10 gadiem “Norvik banka” caur tai piederošu fondu Maltā piešķīra 2,5 miljonus eiro nekustamo īpašumu projektam Krievijā. Fondam piederoša meitas firma “L-Serviss” sāka celt savrupmājas stundas brauciena attālumā no Sanktpēterburgas, bet nepabeidza, jo pienāca krīze.

Projektā vairāk nekā 800 tūkstošus eiro ieguldīja nodokļu paradīzē Belīzā reģistrēta kompānija “Service Shipping Limited”. Tās īpašnieki nav zināmi, bet uz pilnvaras pamata kompāniju pārstāvēja Latvijas pilsonis Aleksandrs Smogļukovs. Viņš tolaik arī vadīja uzņēmumu Latvijā, kura īpašnieks bija Linužs.

Pēc vairākiem gadiem Maltas fonds saņēma ziņu, ka projektā investētais vairs nav jāatdod “Service Shipping”, bet kādam Seišelu salu ofšoram – tam pašam “Parmas Corporation”, kas figurē strīdā starp Sičovu un “Phosagro” akcionāriem.

Lasīt vēl

LETA: Latvija piešķīrusi patvērumu Krievijas pilsonim, kurš atbalstu meklēja arī Saeimā


Sičovs
Latvija ir piešķīrusi patvērumu Krievijas pilsonim, bijušajam ķīmijas uzņēmuma "Fosagro" darbiniekam Igoram Sičevam, kurš atbalstu sev meklēja arī Latvijas parlamentā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

"Latvijas varas iestāžu lēmums par patvēruma piešķiršanu ir zīme, ka patiesība ir manā pusē. Es biju spiests pamest Krieviju pēc vairākiem uzbrukumiem manai dzīvībai un pret mani safabricētas krimināllietas. Aiz šīm nelikumīgajām darbībām stāv lielie "Fosagro" akcionāri, par ko es nemaz nešaubos," preses paziņojumā norāda Sičevs.Lasīt vairāk

DIENA: Latvija piešķir patvērumu Krievijas pilsonim Sičevam


f0c306ad265d
Latvija ir piešķīrusi patvērumu Krievijas pilsonim, bijušajam ķīmijas uzņēmuma "Fosagro" darbiniekam Igoram Sičevam, kurš atbalstu sev meklēja arī Latvijas parlamentā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē aģentūrai LETA nekomentēja, vai šādai personai piešķirts patvērums.

Sičevs Krieviju pameta 2016. gada martā. 2016. gada decembrī viņš iesniedza pieteikumu par politiskā patvēruma piešķiršanu Latvijā, kurā viņš izskaidroja iemeslus, kāpēc Krievijā atgriezties nav iespējams, preses paziņojumā raksta Sičeva pārstāvji.

Krievijā viņu apvainoja izspiešanā pēc tam, kad viņs bija nolēmis likumīgā ceļā aizstāvēt savas tiesības konfliktā par nesamaksāto apsolīto atlīdzību, kura viņam pienācās par darbu Fosagro un valsts nodokļu strīda risināšanā tiesā, apgalvo pats Sičevs.

Lasīt vairāk

Latvijas Avīze: “Tagadējā Krievijā man nav ko meklēt”

Sicovs-Igors-politiskaisEkonomists Igors Sičevs (dz. 1975. g.) beidzis Maskavas Valsts universitāti. Pagājušajā gadā lūdzis politisku patvērumu Latvijā, ko pamato ar Krievijas varas struktūru vajāšanām un briesmām savai dzīvībai.

Ja jau tik izglītots, profesionāls un karjerā veiksmīgs cilvēks kā jūs lūdz politisko patvērumu svešā valstī, tad iemesliem jābūt visai nopietniem.

I. Sičevs: Patiesībā mans stāsts ir visai uzskatāms piemērs, kas liecina par šodienas Krievijā valdošo tiesisko kārtību, precīzāk – tiesiskas valsts trūkumu. Savulaik strādāju par juristu kompānijā “Fosagro”, kas ir viens no lielākajiem minerālmēslu ražotājiem pasaulē. Ar kompānijas vadību man izcēlās saimnieciska rakstura nesaskaņas, strīds par neizmaksātiem honorāriem, kuru dēļ es kā likumam paklausīgs pilsonis vērsos tiesā Anglijā. Rietumos tā būtu parasta prakse. Diemžēl kompānijas vadība, izmantojot savus administratīvos un politiskos sakarus, to skaitā visaugstākajās varas aprindās, sāka manu vajāšanu, vienkārši sakot – safabricēja lietu. Par to, ka tā ir vesela savstarpēji savītu interešu sistēma, liecina interesanti fakti. Piemēram, viens no “Fosagro” īpašniekiem ir agrākais ģeologs Vladimirs Ļitviņenko, pašreizējais Pēterburgas Kalnu universitātes rektors un dolāru miljardieris, kuram pieder 20% “Fosagro” akciju. Viņu dēvē par “Putina skolotāju”, jo Ļitviņenko vadītajā augstskolā Putins 1997. gadā aizstāvējis savu ekonomikas zinātņu kandidāta disertāciju. No 2000. gada Ļitviņenko nemainīgi vada Putina vēlēšanu kampaņu štābu Pēterburgā. Tātad šo cilvēku starpā valda īpašas uzticības attiecības.


Lasīt vairāk